O nás

Kdykoli nás jen můžete potřebovat, jsme tu pro vás

Non-stop hotline

+420 284 820 857

+420 284 820 864

Historie společností JÍŠA s.r.o. a JÍŠA rent - car s.r.o.

Naše společnost se od svého založení snaží dělat, co lidem na očích vidí. Díky tomu postupně vznikají další odnože našich aktivit.

Historie v bodech

2014 - JÍŠA make car se mění na JÍŠA industries
2012 - druhé místo v mezinárodním testu kvality BOSCH
2011 - založení střediska JÍŠA elektromobilita
2010 - první místo v mezinárodním testu kvality BOSCH
2008 - víceprezident SAČR pro nezávislé autoservisy
2008 - začátek spolupráce se společností UNILEASING a.s.
2005 - založení JÍŠA rent - car s.r.o.
2002 - založení JÍŠA s.r.o. a střediska JÍŠA make car
1992 - členem Bosch Car Service, nadnárodní síť autorizovaných servisů
1992 - přesun do současného sídla
1991 - živnost Jíša Autoservis

Historie v podrobnostech

Počátky činnosti naší společnosti se datují do roku 1991, kdy jsme ve dvougaráži panelového domu začali s opravami osobních vozidel. Po restituci rodinného majetku, nemovitosti na Kolčavce, následovala nevyhnutelná rozsáhlá rekonstrukce celého objektu.

Od dubna 1992 je "Kolčavka" sídlem našeho autorizovaného servisu, který je od této doby zařazen do celoevropské sítě Bosch a dle hodnocení společnosti Robert Bosch patříme dlouhodobě mezi nejlepší Bosch Car Servisy. Společnost intenzivně pracuje na rozšiřování svých služeb do všech oblastí autoopravárenství s cílem stát se nemocnicí pro auta.

Vzhedem k rozšiřujícím se aktivitám firmy JÍŠA je v roce 2002 založen nový právní subjekt JÍŠA s.r.o. Nová společnost tak přebírá veškeré aktivity předchozí živnosti, které ve stejném roce ještě rozšiřuje o středisko přestaveb vozidel JÍŠA make car.

V dubnu 2005 vznikla společnost JÍŠA rent - car s.r.o. a jak je již z názvu patrné, těžištěm jejích služeb je pronájem vozidel s kompletním servisem a to jak krátkodobý pronájem, tak i dlouhodobý. Nutno dodat, že tato společnost byla založena na základě opakujících se požadavků našich spokojených zákazníků.

Postupem času se ale tlak na naši kapacitu zvyšuje a je proto nutné rozšíření stávajícího objektu. V prosinci 2005 naše společnost odkupuje sousední objekt a jsou okamžitě zahájeny stavební práce. Nové prostory jsme začali prakticky okamžitě využívat i v době této přestavby tak, aby nebyl nijak omezen provoz. Přestavba totiž probíhala po etapách a vše se muselo sladit dohromady.

V září 2006 je první část představby u konce. Vybudovali jsme nový velký sklad pneu, kde uskladňujeme sezónní pneumatiky našich zákazníků na ploše 260 metrů čtverečních. Tento sklad vznikl nástavbou na stávající objekt a tudíž jeho nedílnou součástí je i nový výtah.

V roce 2008 začala klíčová spolupráce mezi společnostmi JÍŠA rent - car s.r.o. a UNILEASING a.s. Veškerá vozidla ve flotile JÍŠA rent - car s.r.o. jsou od roku 2008 financována výhradně prostřednictvím firmy UNILEASING a.s. V témže roce se zakladatel a jednatel obou společností Josef Jíša stává víceprezidentem SAČR pro nezávislé autoservisy.

Významnou událostí v roce 2010 bylo získání prvního místa v mezinárodním testu kvality porváděným firmou BOSCH. V témže testu se v roce 2012 společnost JÍŠA s.r.o. umístila na druhém místě.

Z důvodu pokračujícího rozvoje elektrických vozidel se od roku 2011 obě sesterské firmy začaly intenzivně zabývat oblastí elektromobility. Vzniklo středisko JÍŠA elektomobilita, které spravuje vlastní e-fleet elektrických automobilů a motocyklů. Zároveň byli proškoleni spolupracovníci JÍŠA s.r.o. na opravy elektrický vozidel.

Divize přestaveb vozidel a řemesel JÍŠA make car rozšířila dle potřeb svých zákazníků své aktivity i mimo rámec silničních vozidel. Z toho důvodu byla přejmenována přiléhavějším názvem JÍŠA industries.

"Dělej Svoje řemeslo co nejlépe, dělej lidem, co jim na očích uvidíš, ostatní přijde samo..." Josef Jíša (1906 - 1984)