O nás

Jsme tu pro Vás, kdykoli budete potřebovat, 365 dní v roce!

Non-stop hotline

+420 284 820 857

+420 284 820 864

Historie společností JÍŠA s.r.o. a JÍŠA rent-car s.r.o.

Naše společnost se od svého založení snaží dělat, co zákazníkům na očích vidí. Především díky tomu se úspěšně rozvíjí, především díky tomu postupně vznikají naše další aktivity.

Historie v bodech


2014 - JÍŠA make car se mění na JÍŠA industries
2012 - druhé místo v mezinárodním testu kvality BOSCH
2011 - založení střediska JÍŠA elektromobilita
2010 - první místo v mezinárodním testu kvality BOSCH
2008 - viceprezident SAČR pro nezávislé autoservisy
2008 - začátek spolupráce se společností UNILEASING a.s.
2005 - založení JÍŠA rent-car s.r.o.
2002 - založení JÍŠA s.r.o. a střediska JÍŠA make car
1992 - členem Bosch Car Service, nadnárodní sítě autorizovaných servisů
1992 - přesun do současného sídla
1991 - živnost Jíša Autoservis

Historie v podrobnostech

Počátky činnosti naší společnosti se datují do roku 1991, kdy jsme ve dvougaráži panelového domu začali s opravami osobních vozidel. Po restituci rodinného majetku, nemovitosti na Kolčavce, jsme provedli rozsáhlou rekonstrukci celého objektu.

Od dubna 1992 je "Kolčavka" sídlem našeho autorizovaného servisu, který je od této doby zařazen do celoevropské sítě Bosch. Dle hodnocení společnosti Robert Bosch patříme dlouhodobě mezi nejlepší Bosch Car Servisy. Společnost intenzivně pracuje na rozšiřování svých služeb do všech oblastí autoopravárenství s cílem stát se komplexní "nemocnicí pro auta".

Vzhedem k rozšiřujícím se aktivitám firmy JÍŠA byl v roce 2002 založen nový právní subjekt JÍŠA s.r.o. Nová společnost převzala veškeré aktivity předchozí živnosti, které v témže roce rozšířila i o středisko přestaveb vozidel JÍŠA make car.

V dubnu 2005 vznikla společnost JÍŠA rent-car s.r.o. Jak je již z názvu patrné, těžištěm jejích služeb je pronájem vozidel s kompletním servisem, a to jak krátkodobý, tak dlouhodobý. Nutno dodat, že tato společnost byla založena na základě opakujících se požadavků našich spokojených zákazníků.

Postupem času tlak na naši kapacitu rostl, a proto bylo nutné rozšíření stávajícího objektu. V prosinci 2005 naše společnost odkoupila sousední objekt a vzápětí začaly stavební práce. Nové prostory jsme začali prakticky okamžitě využívat i v době této přestavby, aby nebyl nijak omezen provoz. Přestavba probíhala po etapách a vše se muselo pečlivě sladit dohromady.

V září 2006 byla první část představby u konce. Vybudovali jsme nový velký sklad pneumatik, kde od té doby uskladňujeme sezónní pneumatiky našich zákazníků na ploše 260 metrů čtverečních. Tento sklad vznikl nástavbou na stávající objekt, jeho nedílnou součástí je i nový výtah.

V roce 2008 začala klíčová spolupráce mezi společnostmi JÍŠA rent-car s.r.o. a UNILEASING a.s. Veškerá vozidla ve flotile JÍŠA rent-car s.r.o. jsou proto od roku 2008 financována výhradně prostřednictvím firmy UNILEASING a.s. V témže roce se zakladatel a jednatel obou společností Josef Jíša stal viceprezidentem SAČR pro nezávislé autoservisy.

Významnou událostí roku 2010 bylo získání prvního místa v mezinárodním testu kvality prováděným firmou BOSCH. V roce 2012 se společnost JÍŠA s.r.o. v témže testu umístila na druhém místě.

Z důvodu pokračujícího rozvoje elektrických vozidel se od roku 2011 obě sesterské firmy začaly intenzivně zajímat o oblast elektromobility. Vzniklo středisko JÍŠA elektomobilita, které spravuje vlastní e-fleet elektrických automobilů a motocyklů. Spolupracovníci JÍŠA s.r.o. proto byli proškoleni na opravy elektrických vozidel.

Divize přestaveb vozidel a řemesel JÍŠA make car rozšířila dle potřeb svých zákazníků své aktivity i mimo rámec silničních vozidel. Z toho důvodu byla pojmenována výstižnějším názvem JÍŠA industries.

"Dělej Svoje řemeslo co nejlépe, dělej lidem, co jim na očích uvidíš, ostatní přijde samo..." Josef Jíša (1906-1984)